Георги Клисурски се завръща в Столична община и от 26 май отново ще заеме поста заместник-кмет по направление "Финанси". Това съобщиха официално от администрацията на кмета Васил Терзиев.
Клисурски вече беше част от екипа на Терзиев, след като през септември 2025 г. пое финансовия ресор в общината. По-късно той напусна поста, за да стане служебен министър на финансите в кабинета на Андрей Гюров.
От Министерството на финансите обратно в София
Завръщането му идва в момент, в който Столична община е изправена пред сериозни финансови и инфраструктурни предизвикателства – от градския транспорт и капиталовата програма до управлението на общинските дружества и бюджета на столицата.
Георги Клисурски е икономист с образование по финанси и държавно управление, придобито в САЩ. Има професионален опит и в Министерството на финансите.
От екипа на Васил Терзиев не коментират дали с връщането му предстоят промени във финансовата политика на общината, но назначението се приема като сигнал за засилване на експертния профил в управлението на София.