Завръщане в Столична община: Георги Клисурски отново поема финансите на София

Бившият служебен финансов министър се връща в екипа на Васил Терзиев от 26 май

https://blitz.bg/politika/zavrashtane-v-stolichna-obshtina-georgi-klisurski-otnovo-poema-finansite-na-sofiya_news1153028.html Blitz.bg
© БГНЕС

Георги Клисурски се завръща в Столична община и от 26 май отново ще заеме поста заместник-кмет по направление "Финанси". Това съобщиха официално от администрацията на кмета Васил Терзиев.

Клисурски: 6,8 млрд. евро е размерът на фискалния резерв, пари в държавата има


Клисурски вече беше част от екипа на Терзиев, след като през септември 2025 г. пое финансовия ресор в общината. По-късно той напусна поста, за да стане служебен министър на финансите в кабинета на Андрей Гюров.

От Министерството на финансите обратно в София

Завръщането му идва в момент, в който Столична община е изправена пред сериозни финансови и инфраструктурни предизвикателства – от градския транспорт и капиталовата програма до управлението на общинските дружества и бюджета на столицата.

Георги Клисурски е икономист с образование по финанси и държавно управление, придобито в САЩ. Има професионален опит и в Министерството на финансите.

От екипа на Васил Терзиев не коментират дали с връщането му предстоят промени във финансовата политика на общината, но назначението се приема като сигнал за засилване на експертния профил в управлението на София.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай