Ето какво се случи с единствения арестуван от пожара в Банкя

След изтичането на 24 часа от задържането на жената от Прокуратурата не са поискали удължаване на мярката

https://blitz.bg/pozhari/eto-kakvo-se-sluchi-s-edinstveniya-arestuvan-ot-pozhara-v-bankya_news1034615.html Blitz.bg

Задържаната управителка на дома за възрастни хора в Банкя, където избухна пожар в сряда, е освободена от ареста.

След изтичането на 24 часа от задържането на жената от Прокуратурата не са поискали удължаване на мярката, информира Нова телевизия.

До момента това е единственият арест по случая. В сряда при пожар в работилия незаконно дом за възрастни хора в центъра на Банкя един от обитателите на дома загина, а други трима души пострадаха.

От Агецнията по качество на социалните услуги заявиха, че местната власт, в лицето на Община Банкя, е знаела за съществуването на въпросния хоспис още преди пожара. Самата агенция е разбрала от сигнал на НАП. На място са били установени 11 души с различни здравословни проблеми. След това от агенцията сигнализирали всички компетентни институции.

„Местната власт е знаела за съществуването на старческия дом в Банкя. Това се е случило, когато алармирахме Главната инспекция по труда, че има хора, работещи без трудови договори. Има кореспонденция между кмета и тази институция”, коментира  Виктория Тахова, изпълнителен директор на Агенцията за качеството на социалните услуги.

Тахова отбеляза още, че за времето от проверката в края на юни до пожара от 11 души в старческия дом са останали само четирима. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай