Рила гори, чакат хеликоптер

От Община Рила информираха в социалната мрежа Фейсбук, че в потушаването на пожара ще се включи летателна техника

https://blitz.bg/pozhari/rila-gori-chakat-helikopter_news1095212.html Blitz.bg

Пожарът над река Илийна в Природен парк „Рилски манастир“, който бе локализиран и потушен, се е възобновил, каза говорителят на ОДМВР – Кюстендил Катя Табачка.

„Снощи имаше единични огнища, които са пламнали. Днес вече пожарът е разширил периметъра си. На място гасят три екипа на пожарната и екип на Държавно горско стопанство „Рилски манастир“, каза Табачка. Тя допълни, че са направени постъпки за ползване на хеликоптер, който се очаква следобед да се включи в гасенето на пожара. 

Той е бил локализиран, но се е възобновил

Пожарът над река Илийна в Природен парк „Рилски манастир“, който бе локализиран и потушен, се е възобновил, каза говорителят на ОДМВР – Кюстендил Катя Табачка.

„Снощи имаше единични огнища, които са пламнали. Днес вече пожарът е разширил периметъра си. На място гасят три екипа на пожарната и екип на Държавно горско стопанство „Рилски манастир“, каза Табачка. Тя допълни, че са направени постъпки за ползване на хеликоптер, който се очаква следобед да се включи в гасенето на пожара.

От Община Рила информираха в социалната мрежа Фейсбук, че в потушаването на пожара ще се включи летателна техника и в тази връзка през целия ден хеликоптерът ще захожда, за да черпи вода от изравнителя (язовира) в град Рила.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Ивайло
преди 11 месеца

Много ме кефите! Чакаме Кугър-ът, Спартан-ът, медицинският хеликоптер, първиятФ16……. не дай боже да стане боят и да чакаме танк-ът и БТР-ът. Всичкоб в единствено Число. Само си спомнете 30 г назад…..

Откажи
Коко
преди 11 месеца

Някой пак си е правил пикник. Само чакат да дойде петък и хукват да си правят пикник сред природата,в което няма нищо лошо, но българинът е свикнал да си изхвърля остатъците сред природата. Всички красиви места заприличаха на сметище. Достатъчен е един неизгасен фас или непотушен огън от барбекю и огъня е лумнал.

Откажи