Задържаха един от най-издирваните престъпници в Европа

Мъжът от албански произход е осъден на повече от 29 години затвор по 13 обвинения

https://blitz.bg/prestplenie/zadarzhaha-edin-ot-nay-izdirvanite-prestapnici-v-evropa_news1039990.html Blitz.bg

Испанската национална полиция задържа в Мадрид един от най-търсените престъпници в Европа. Той е обвинен в трафик на наркотици, се казва в прессъобщение, разпространено от Министерството на вътрешните работи на кралството.

„Националната полиция задържа в Мадрид един от най-издирваните престъпници в Европа за трафик на наркотици. Заедно с други членове на семейството беглецът оглавява албанско-косоварска престъпна организация“, се казва в изявлението.

Уточнява се още, че мъжът от албански произход е осъден в Белгия на повече от 29 години затвор по 13 обвинения за трафик на наркотици, участие в престъпна организация и фалшифициране на документи.

Смята се, че престъпленията са извършени в периода 2014-2018 г. По това време мъжът ръководи престъпна организация, базирана в Белгия, която се занимава с отглеждане и търговия с канабис.

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай