Кои са момичетата "сукебан" и защо цяла Япония е изпадала в ужас от тях (СНИМКИ)

https://blitz.bg/ptuvane/koi-sa-momichetata-sukeban-i-zashto-cyala-yaponiya-e-izpadala-v-uzhas-ot-tyah-snimki_news646445.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Конфликти между бащи и деца има навсякъде и Япония не прави изключение. Най-тежкият период в Страната на изгряващото слънце там е във втората половина на 20-и век. 

Именно тогава с идването на ярките и смели 60-те години, на улиците на градовете започват все по-често да се появяват младежки организации, които се смятат за обречено поколение и се срамуват от войните, компании, които се сбират в нощните клубове, но също така и улични банди с опасни ученички.

Едно от проявленията на подрастващия максимализъм и жестокост са бандите, наречени "сукебан".

Може би си представяте "лоши" момчета, които всяват ужас в мирните граждани, но всъщност в този период улиците на Япония са тероризирани от крехки на пръв поглед момичета. Оттам и името - "cyке" от японски "момиче" и "бaн" - ""шeф".

Какви са още тайните на тези жестоки момичета, четете на pochivka.blitz.bg.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай