Освен камиони, в задръстването попаднаха и автомобили. Причината за блокадата е техническа повреда от турска страна. Незиправността на системата е продължила повече от час, а заради интензивния трафик са се образували километрични опашки.
Повредата в момента е отстранена. Очаква се до два часа блокадата да падне и превозните средства да преминат границата. От българска страна работят и трите ленти на граничния пункт, съобщиха от Гранична полиция.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.