Безчинство: Четирима от Павликени грубо нарушиха карантината, грози ги тежко наказание

Срещу тях са започнати досъдебни производства

https://blitz.bg/regioni/bezchinstvo-chetirima-ot-pavlikeni-grubo-narushiha-karantinata-grozi-gi-tezhko-nakazanie_news733599.html Blitz.bg
4-ма граждани, нарушили Заповед на министъра на здравеопазването и чл. 355, ал.2 от НК, установиха служители на полицейското управление в Павликени. 

Вчера при извършени проверки в Бяла черква на лица, поставени под карантина са установени три жени и един мъж, които грубо са нарушили предписанията на РЗИ за изолиране в домовете им.

Срещу четиримата са започнати досъдебни производства.

Предвидените наказания в такива случаи са лишаване от свобода до 5 години и глоба от 10 000 до 50 000 лв.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай