Цял Бургас е в шок! Багери разрушиха любимо място за малки и големи

Кафетерията "Гъбката", намираща се на входа на Морската градина на Бургас откъм бул. "Алеко Богориди", е съборена

https://blitz.bg/regioni/cyal-burgas-e-v-shok-bageri-razrushiha-lyubimo-myasto-za-malki-i-golemi_news1084277.html Blitz.bg

Кафетерията "Гъбката", намираща се на входа на Морската градина на Бургас откъм бул. "Алеко Богориди", е съборена.

Преместваемият обект, който бе разположен на това място по чл.56 от Закона за устройство на територията (ЗУТ) е с отдавна изтекъл договор и повече от две години неправомерно използва общинска земя.

Заведението се управляваше от небезизвестния ливански бизнесмен Рауф Сабаг, който обаче го стопанисваше от фирма, с която реално нямаше нищо общо. 

"Гъбката" обаче няма да остане в историята. На това място ще се постави нов обект, който е в доста по-добро експлоатационно състояние, съобщава  Флагман.бг.

Опити за премахване на съществуващ обект "Гъбката", който е там повече от 65 години, има още от 2023-та.

Имаше и подписка в негова защита.

Новината за събарянето на емблематичното за всички бургазлии заведение предизвика противоречиви мнения. Повечето бургазлии са възмутени от тази промяна.

Емблема на Бургас

"Няма да им стъпя на "новата гъбка" . Срамота! Повръща ми се от тяхното "ново... луксозно...обновено..топ.. " и всякакви други мега епитети! Каква е тази мания да рушат и да погубват! Имате проблем сьс собственика?! Ами сменете го! Легализирайте нещата! Но защо събаряте самата конструкция?!"; 

"Кметът- разрушител на моя роден град! Друг път избирайте бургазлия за Кмет, не селянин";

"Да не е на баща му ...или собственост нещо? От към зор на Рауф?.Самозабравил се ливанеца...Мизерник";

"Заведенията почти в морето - нищо ! Ама гъбата мнооого пречи ! Кой ли там ще си направи колибка за заведение ......";

"Емблема на Бургас, това си е жива гавра с поколения бургазлии";

"Време беше да махнат тази грозотия от лицето на Бургас. Града заслужава нещо наистина ново, модерно и красиво";

"Това е сантиментален спомен за истинските бургазлии, не за един Кмет, който не е роден в Бургас!", са само част от мненията на хората.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай