"Градус" прави нов мащабен ход в бизнеса с птиче месо, след като Съветът на директорите на компанията одобри инвестиция за близо 3 милиона евро в разширяване на производствените мощности в Стара Загора.
Проектът предвижда изграждането на шести център за отглеждане на бройлери на територията на Птицекомбинат Стара Загора, собственост на дъщерното дружество Милениум 2000.
Информацията е публикувана чрез x3news.
Нови сгради и ръст на капацитета
Инвестицията ще покрие цялостното изграждане и оборудване на новия комплекс – от строително-монтажните дейности до модерната техника и прилежащата инфраструктура.
Плановете включват:
- 6 нови сгради за отглеждане на бройлери
- Обща разгърната площ от около 10 500 кв. м.
- Очакван капацитет от 220 500 бройлера
От компанията посочват, че проектът е част от дългосрочната стратегия за модернизация и разширяване на сегмента "Пилешко месо".
Един от големите играчи в хранителния бизнес
Градус е най-големият производител на птиче месо в България. Компанията е основана през 1992 г. от братята Лука Ангелов и Иван Ангелов.
Новата инвестиция идва в момент, в който хранителната индустрия е под натиск от високите производствени разходи и нестабилните пазари, което прави подобно разширяване ясен сигнал, че компанията залага на растеж и увеличаване на пазарния си дял.