Седми мъртъв делфин е открит на плажа във Варна, като това е пореден подобен случай в рамките на последните седмици.
На мястото, където е открит бозайника, има множество хора и деца, които играят в непосредствена близост до животното.
Случаят поражда въпроси сред жителите и гостите на морската столица за състоянието и чистотата на водата край Варна.
"Властите няма как да скрият колко е мръсна морската вода. Никакви Сини флагове няма", коментират потребители във фейсбук.


Три бяха намерени на 2 май на плажа в кв. "Аспарухово", а ден по-рано беше открито мъртво бебе делфин на варненския централен плаж.
На 9 май бе открит петия, а на 12 май - шести пореден подобен случай.