Млада майка от Варна разказа във Фейсбук за неприятна ситуация, на която е попаднала преди ден в Морската градина на морската столица. Историята бързо предизвика вълна от коментари и раздели хората в мненията им, пише Varna24.bg.
"Днес, след като бях на плаж с малките си деца, попаднах в неприятна ситуация. Телефонът ми беше изключен поради изтощена батерия, а ми се наложи да повикам такси. Помолих учтиво продавача на фрешове на кръстовището до "Хоризонт" дали би могъл да ми съдейства, като се обади на такси от своя телефон. За съжаление той отказа", споделя жената.
Потърсила е помощ
Тя допълва, че е потърсила помощ и от друг търговец в района, но и той отказал да й позвъни.
"Искам да попитам – това нормално ли е? Да разбирам ли, че ако си без телефон и се нуждаеш от помощ, дори медицинска, си напълно сам и не можеш да разчиташ на никого? Това ли е нивото на човечност, до което сме стигнали?", пита младата майка.
Историята предизвика оживена дискусия. Част от хората оправдаха поведението на продавача:
"Вие си мислите, че сте единствената днес, която ги е помолила да й повикат такси? Ако те викат такси на всеки с паднала батерия, ще се превърнат в диспечери… Всеки си има проблеми, не може продавачът да решава чуждите."
Реакции
Други обаче застанаха на страната на жената и изразиха възмущение:
"Някои хора са на дъното от собствената си злоба. Както тези, на които се е случило да попадне, такива има и сред коментиращите."
Случката повдигна по-широк въпрос – готови ли сме да помогнем на непознат в беда, дори когато става дума за дребен жест, който може да ни коства само минута?