Разбра се кой е новият заразен от COVID-19 в Смолян

В момента болният е в добро състояние

https://blitz.bg/regioni/razbra-se-koy-e-noviyat-zarazen-ot-covid-19-v-smolyan_news742980.html Blitz.bg
Млад мъж на 32 г. от гр. Смолян е положителен на COVID-19, съобщават от РЗИ-Смолян. 

Боледува от няколко дни с температура, стомашно-чревно разстройство и отпадналост. Силно интоксикиран преди два дни е приет в инфекциозно отделение на МБАЛ-Смолян.

Изпратената проба за PCR дава позитивен резултат. В момента е в добро състояние.

Епидемиологично проучване предстои да се извърши и спрямо контактните ще бъдат предприети противоепидемични мерки.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай