Сигнали за поставени взривни устройства вдигнаха на крак полицията в Пловдив.
Заплахите дошли на електронната поща на няколко училища в града.
По информация на TrafficNews всички ученици от Професионалната гимназия по електротехника и електроника в Пловдив са били евакуирани. На място има засилено полицейско присъствие, а районът около училището е под наблюдение.
Учениците и преподавателите са изведени организирано от сградата, без да се стига до паника или инциденти.
От учебните заведения веднага са уведомили полицията, като е започнала стандартната процедура. Щателните проверки на място установили, че става въпрос за злоумишлени сигнали. Учебният процес вече е възстановен.
Полицията вече работи по установяване на подателя/подателите на сигналите по мейла.
Възможно е и други училища да са получили заплахи за поставени взривни устройства, но да не са отворили електронните си пощи, пише Марица.