Софиянец със зловещ сигнал към 112: "Отвлякоха ме!"

Оказало се, че е извършил кражба, а собственикът го е хванал натясно

https://blitz.bg/regioni/sofiyanec-sas-zlovesht-signal-kam-112-otvlyakoha-me_news1118325.html Blitz.bg

Столичанин е задържан за кражба и подаден неверен сигнал на телефон 112 в района на Радомир, съобщават от ОДМВР-Перник

На 13 ноември, около 18:15 ч., в оперативния център на тел. 112 е получен сигнал от 41-годишен мъж, който заявил, че е бил принудително качен в автомобил в София и отведен към радомирското село Г. Диканя.

Той твърдял, че се намира в гориста местност и е в опасност.

Незабавно към посочения район са изпратени екипи на РУ – Радомир, които установили подалия сигнала 41-годишен мъж и 61-годишен местен жител – собственик на имот в селото.

В хода на проверката е изяснено, че подалият сигнала е извършил кражба на 75 метални кофражни ригели с различна дължина от вилата на 61-годишния мъж. При опит да напусне местопроизшествието с лек автомобил „Хюндай“, той е бил засечен от собственика и блокиран на задънена улица.

Разследващите установили, че подаденият сигнал до 112 е неверен. На мъжа е съставен акт за административно нарушение, а срещу него е образувано бързо производство за кражба.

Справка показала, че наскоро свидетелството му за управление е било отнето заради управление след употреба на наркотични вещества. Задържан е за срок до 24 ч.  в полицейския арест. Уведомена е прокуратурата и работата по случая продължава.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай