Заради калибриране затварят участък от новата магистрала „Марица”

На 17 и 18 февруари ще се използва старият път от Пловдив до Хасково

https://blitz.bg/regioni/zaradi-kalibrirane-zatvaryat-uchastak-ot-novata-magistrala-marica_news393173.html Blitz.bg

Движението по магистрала "Марица" ще бъде ограничено на 17 и 18, съобщиха от Агенция пътна инфраструктура (АПИ). В тези дни ще се ползва старият път от Пловдив до Хасково.

Причината е извършено калибриране на дилатационните фуги и лагери на моста над река Марица при 24-ти км на магистралата.

Това е стандартна процедура, която се прави при нови големи съоръжения, на които фугите и лагерите са монтирани през лятото и през зимните месеци е имало значителна разлика в температурите, уточниха от АПИ. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай