Жандармерия озаптява протестиращите варненци, които втори пореден ден излязоха на улицата срещу високите сметки за ток. Движението в района на катедралата. Трафикът в централната част на града е затруднен заради стотиците хора навън.
Протестиращите са спрени от кордон на жандармерията, който предотвратява придвижването им в посока Аспарухов мост. Тълпата скандира "Всеки ден ще е така до победата". След като бяха спрени от жандармерията, хората се връщат обратно пред сградата на общината. В момента движението е спряно по бул. "Мария Луиза” в посока общината. Към протеста продължават са се присъединяват още хора. Полицейското присъствие остава засилено, до момента протестът протича нормално без сблъсъци. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.