Депутати от всички парламентарни групи, с изключение на "Атака", ще дадат поне 10 процента от заплатите си за благотворителните цели на предаването ВИП-брадър.
Участниците в реалити шоуто Ивайла Бакалова, Андрей Слабаков и Емил Кошлуков нахлуха в парламента днес, за да искат пари, и по този начин да проверят доколко народните избраници са склони да даряват средства за благотворителност. Депутатите пък се оказаха благосклонни към намерението им и на среща уточниха размера на сумата. Ивайла Бакалова дори каза, че е много доволна от срещата. Когато става дума за благотворителност първо сме хора и след това вече се разделят на всякакви професии - депутати, актьори, певци. Много сме щастливи, че каузата ще се изпълни, занарежда тя. Според нея обаче трябва да се направи законодателна промяна, с която да се премахне ДДС върху sms-ите, когато става дума за благотворителност. Режисьорът Андрей Слабаков се оказа голям оптимист и каза, че се надява още сега депутатите да вземат такова решение. Мая Манолава от Коалиция за България бързо попари надеждите на звездите, като им обясни, че промените в данъчните закони се правят в края на бюджетната година.
Камелия Цветанова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.