Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Инвестиралият около 100 милиона паунда за нови попълнения преди началото на сезона Уест Хям най-накрая записа първа победа в шампионата едва в петия кръг на английската Висша лига. „Чуковете“ спечелиха с 3:1 при визитата си на измъчвания от кадрови проблеми Евертън и поднесоха страхотен подарък на мениджъра си Мануел Пелегрини, който днес навърши 65 години.

Домакините бяха без наказания си голмайстор Ричарлисон и контузените Джеймс МакКарти (прасец), Майкъл Кийн (фрактура на скулата), Фил Ягиелка (травма в хрущял) и Андре Гомеш (коленни кръстни връзки), Бени Бенингам (глезен) и Йери Мина (глезен), а Шеймъс Колмън все още има кондиционни проблеми.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Гостите взеха сериозен аванс с два гола на едно от новите си попълнения Андрий Ярмоленко (11, 31), разписал се след асистенции на Марко Арнаутович и Марк Нобъл. Все пак „карамелкте“ върнаха едно попадение в добавеното време на първата част чрез исландеца Гилфи Сигурдсон (45+2).

След почивката Марко Арнаутович (61) възстанови аванса от две попадения за „чуковете“ след пас на Педро Обианг, а Евертън не намери сили отново да отвърне на удара в преследване поне на точка.

Така Уест Хям записа първа победа и първи три точки, изкачвайки се последна на 16-а позиция във временното класиране. Еевртън допусна пък първо поражение за сезона и е десети с 6 точки след още една победа и три равенства в актива си.