Манчестър Сити разби Челси с 3:1 насред Лондон. Попаденията за "гражданите" паднаха само в рамките на 16 минути през първото полувреме и убиха всякаква интрига.

Илкай Гюндоган, Фил Фодън и Кевин Де Бройне бяха точни за тима на Гуардиола, докато почетното попадение за Челси бе дело на Хъдсън-Одой в добавеното време.

Играчите на Франк Лампард започнаха по-силно, но гостите се развихриха след 15-ата минута. Зинченко центрира отляво, след което Фодън продължи към Гюндоган. Германецът се освободи добре от Тиаго Силва и стреля технично в ъгъла, за да изведе Манчестър напред.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След 4 минути Де Бройне път намери Фодън, а младежът стреля от движение до близката греда за 2:0 в полза на Сити. В 34-ата минута падна третото попадение - Де Бройне бе на точното място след рикоширала в гредата топка и реализира.

Темпото спадна след почивката, а Челси все пак успя да вкара почетен гол, но чак в даденото от рефера продължение. Хъдсън-Одой засече центриране на далечната греда и прати топката в мрежата за крайното 1:3.

Манчестър Сити е с 29 точки на петото място, докато Челси е на осма позиция с 26.