Воденият от Франк Лампард Дарби Каунти отстъпи с 1:2 при гостуването на Брайтън и отпадна от 1/4-финалите на ФА Къп. Антони Нокер в 33-ата минута и Юрген Локадия в 45-ата се разписаха за "чайките", а почетното попадение за "овните" беше дело на звездата Ашли Коул. 38-годишният бивш английски национал дебютира с гол за тима от Чемпиъншип. Коул отбеляза в 81-ата минута с глава. Избраниците на Лампард обаче нямаха сили поне за равенство срещу Брайтън, който е на 14-ото място във Висшата лига.

Коул не се беше разписвал по английските терени от септември 2012 година (с екипа на Челси).

Опитният защитник се нави да подсили Дарби Каунти тази зима.

В своята кариера Коул е играл общо 650 мача за отборите на Арсенал, Челси, Рома и Лос Анджелис Галакси и е трикратен шампион във Висшата лига (две титли с Арсенал през 2002 и 2004 година и една с Челси през 2010 година). За националния тим на родината си защитникът има 107 участия.