Тотнъм загуби по много драматичен начин гостуването си на Борнемут с 0:1 в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата падна в добавеното време, а негов автор бе Нейтън Аке.

С поражението "шпорите" позволиха на Челси да ги изпревари при успех и да завземе третото място, на което те са със 70 точки, имайки 2 повече от "сините". Арсенал също би могъл да се възползва от ситуацията, като е пети с 66 пункта.

Днешният двубой започна под диктовката на гостите Лондон, които контролираха събитията на терена и създадоха повечето положения през първата част. Гол обаче така и не падна, а в самия край на полувремето звездата на тима Хьон-Мин Сон си изкара глупав червен картон.

Второто полувреме започна още по-ужасяващо за момчетата на Маурисио Почетино, които получиха втори червен картон. Хуан Фойт не прецени шпагата си и заслужено бе изгонен.

От този момент домакините успяха да овладеят мача, а попадението се печеше почти във всяка тяхна атака.

То обаче падна чак в добавеното време след изпълнение на корнер, от който Фрейзър центрира, а Аке отбеляза с глава.