Лестър победи с 1:0 четвъртодивизионния Уолсол в двубой за ФА Къп и се класира на осминафиналите в турнира.

„Лисиците“ изиграха слабо първо полувреме, но през второто тръгнаха напред.

В 48-ата минута "лисиците" получиха дузпа, която бе изпълнена от Юри Тилеманс. Халфът на Лестър обаче не успя да отбележи от бялата точка и така равенството се запази.

Лестър продължи да натиска в началото на второто полувреме. В 57-ата минута Еванс направи страхотно двойно спасяване, след като първо изби удар на Тилеманс от далечна дистанция, а след това отрази и добавката на Дака.

В 68-ата минута Лестър най-сетне поведе. Това обаче се случи с голяма доза късмет, след като удар на Ихеаначо извън наказателното поле рикошира в гърба на Комли и влезе във вратата на Еванс. Това бе 50-и гол на Ихеаначо с екипа на Лестър.