Играчите на Йоувил решиха да компенсират 258 фенове на тима, които пътуваха за гостуването на Лутън в мач от първия кръг на Лига 2 и видяха срамната загуба с 2:8.

„Ръкавичарите“ взеха ранен аванс още в 7-ата минута, но до почивката получиха пет гола от „шапкарите“, за да се стигне до крайния резултата през втората част. Това е изравнен клубен антирекорд за най-голяма загуба в шампионатен мач.

Йоувил ще разкрие повече подробности как феновете може да получат своите компенсации на клубния си в понеделник. Това обаче не е първият английски клуб, който се извинява по подобен начин на феновете си за срамно поражение.

През октомври 2015 година Съндърланд компенсира 2500 от своите фенове за тежката загуба с 0:8 от Саутхемптън. Три месеца по-късно Чарлтън постъпи по същия начин със 166 свои привърженици след 0:5 от Хъдърсфилд. В началото на 2017-а Бристъл Сити последва примера и даде компенсация на 312-е фена, пътували до Престън, за да видят поражението с 0:5.