Арсенал и Манчестър Сити завършиха 2:2 на „Емирейтс” в дерби от 30-ия кръг на английската Висша лига.

Лерой Сане (5) изведе „гражданите” напред в резултата след пас на Кевин де Бройне още в самото начало. Домакините все пак успяха да изравнят в края на първата част след попадение на Тио Уолкът (40), разписал се след асистенция на Шкодран Мустафи.

Радостта на „топчиите” бе твърде кратка, тъй като 131 секунди по-късно Серхио Агуеро (42) отново даде преднина на гостите, възползвайки се от подаване на Давид Силва.

След почивката Шкодран Мустафи (53) изравни след центриране на Месут Йозил. До края на мача гостите бяха по-активни в търсене на победата, но нито те, нито „артилеристите” успяха да стигнат до трите точки.

Арсенал остава извън първата петица на шеста позиция с 51 точки. Манчестър Сити е четвърти с 58 точки.