ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как представителите на Ефбет лига прогнозираха мача в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Арсенал победи Тотнъм с 3:1 в двубой от 9-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си на върха в класирането.

Лидерът и третият в таблицата изиграха динамичен мач с близо 30 голови положения, първото от които реализирано в 20-ата минута от Томас Партей в 20-ата минута (1:0).

По-малко от десет минути след това Тотнъм получи дузпа, превърната в гол от Хари Кейн в 31-ата минута (1:1).

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Арсенал си върна аванса в резултата малко след почивката с попадение на Габриел Жезус в 49-ата минута за 2:1, а след малко повече от час Тотнъм остана с човек по-малко заради червен картон на Емерсон.

Арсенал се възползва от численото си предимство и вкара за 3:1 в 67-ата минута, когато  Гранит Джака (Арсенал) беше изведен от Габриел Мартинели.

До края на срещата "артилеристите" пропиляха чудесна възможност да направят победата си още по-изразителна, но Юго Лорис спаси удара на Киърън Тиърни в 90-ата минута. Мартинели шутира опасно от фаул, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Така Арсенал дръпна с 4 точки пред преследвача Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Тотнъм остава на трето място с равен брой точки с "гражданите", но е с мач повече.