Арсенал победи Манчестър Сити с 3:2 в зрелищна контрола. Проверката се състоя в Гьотеборг и беше последна за двата отбора преди старта на сезона във Висшата лига.

Серхио Агуеро откри резултата след отличен пробив на Стърлинг и даде аванс на Сити в 30-ата минута.

В 50-ата влезлият като резерва Тио Уолкот проби по десния фланг, след което подаде на Айоби, който преодоля Джо Харт за 1:1.

В 73-ата минута Уолкот и Алексис Санчев взаимодействаха отлично, като чилиецът изведе бързия си съотборник сам срещу вратаря и той копна топката над излезлия напред Харт. Така Арсенал стигна до обрата с 2:1.

В 85-ата минута нова грешка в защитата на Сити донесе трети гол на "топчиите". Джо Харт спря атаката на "гражданите", но топката се отклони към свободния Чуба Акпом, който реализира за 3:1.

Две минути след това Сити намали на 3:2 чрез Ихеаначо, който отбеляза с глава след центриране на Хесус Навас.

На старта на Висшата лига следващата неделя Арсенал приема Ливърпул, докато "гражданите" са домакин на Съндърланд в събота.