Арсенал спечели убедително с 5:0 при визитата си на опашкаря Норич в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртата позиция. Такехиро Томиясу, Ейнсли Мейтланд-Найлс и Седрик Соарес не бяха в групата на гостите, след като са дали положителна проба за COVID-19.

Букайо Сака (6) вкара първия гол във вратата на „канарчетата“ след пас на Мартин Йодегаард, който асистира и на Киърън Тиърни (44) в края на първата част.

„Топчиите“ продължиха да доминират и след почивката, а Букайо Сака (67) реализира второ попадение, този път след пас на Александре Лаказет (84-дузпа), който пък по-късно бе точен от бялата точка. В добавеното време Емил Смит Роу (90+1) оформи крайния резултат.

След петата си поредна победа във всички турнири „артилеристите“ остават четвърти в елита с 35 точки. Норич е твърдо на дъното с едва 10 точки.