Арсенал записа трета поредна победа в английската Висша лига и се наложи с 1:0 над опашкаря Уотфорд в двубой от 11-ия кръг.

Срещата премина изцяло под диктовката на домакините, които вкараха още в седмата минута, но попадението ма Букайо Сака беше отменено заради засада. Арсенал беше много близо до гола и в 36-ата минута, но Пиер-Емерик Обамеянг пропусна дузпа.

Победата за "артилеристите" донесе Емил Смит Роу в 56-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Минута преди края гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Юрай Куцка.

Арсенал е на пета позиция, но само на две точки от топ 3, докато Уотфорд е на границата на зоната на изпадащите. В други срещи от кръга: Евертън - Тотнъм 0:0 и Лийдс - Лестър 1:1.