Арсенал сензационно падна от градския съперник Кристъл Палас с 2:3 на “Емиратс” в лондонския сблъсък от 35-ия кръг на английската Висша лига. Въпреки издънката „топчиите“ остават четвърти, но им предстои сериозна битка за запазване на тази позиция и участие в Шампионската лига.

Домакините започнаха агресивно, но въпреки това Кристиан Бентеке (17) откри резултата след центрирана от фаул на Миливойевич, реализирайки първия си гол от 28 април миналата година. Месут Йозил (47) изравни малко след почивката след асистенция на Лаказет, но попадения на Уилфред Заха (61) и Джеймс Макартър (69) осигуриха трите точки за „орлите“, въпреки че Пиер-Емерик Обамеянг (77) върна надеждите на домакините за нещо повече. „Артилеристите“ имаха териториален превес, но грешки в защита ги провалиха.

След осмата си загуба за сезона Арсенал остава четвърти с 66 точки и по-добра голова разлика от петия Челси, както и на 2 точки пред шестия Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас е 12-и с 42 точки.