Арсенал победи Лутън с 2:0 у дома в среща от 31-ия кръг на английската Висша лига.

Така "артилеристите" изпревариха  Ливърпул с точка, но са с мач повече. Лутън е на 18-о място, само на точка от спасителната зона.

Мартин Йодегард откри резултата в 24-ата минута след пас на Кай Хаверц, преодоля вратаря на съперника и вкара за 1:0.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Десет минути по-късно норвежецът можеше да удвои, но Томас Камински спаси. Стражът спаси тима си от втори гол и в 41-ата минута след изстрел на Кай Хаверц.

Минута преди края на първата част обаче капитулира след автогол на Даики Хашиока (2:0).

През втората част нямаше толкова опасности пред двете врати, с изключение на опасен удар на Еди Нкетия към вратата на Лутън, последван от спасяване на Камински.