Арсенал си върна тъпкано на Уотфорд за отпадането от „стършелите“ на четвъртфиналите на ФА Къп, след като в мач от 32 кръг на Висшата лига записа домакински успех с 4:0 и зарази шансовете си в битката за титлата.

Алексис Санчес се отличи с гол и асистенция за победата на „артилеристите“. Чилиецът не беше записвал асистенция и голово подаване в един мач от шампионата от месец април 2015 г.

Тимът на Арсен Венгер доминираше през първото полувреме и поведе с гол на Алексис Санчес още в четвъртата минута. В 36-ата Арсенал удвои аванса си, когато Алекс Иуоби се разписа след пас на Санчес.

Ектор Белерин направи аванса на домакините класически в 48-ата минута. Това беше третият му гол във Висшата лига, като всички попадения се реализирани в домакински мачове на Арсенал. Тио Уолкът довърши Уотфорд с гол в последната минута.

Така „артилеристите“ събраха актив от 58 точки и изостават на три от Тотнъм и на осем от Лестър, но тимът на Арсен Венгер има един мач по-малко.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!