ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Арсенал победи Тотнъм с 2:0 като гост в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига.

"Артилеристите" първи пропуснаха възможност да открият резултата, но Юго Лорис спаси изстрела на Еди Нкетия в седмата минута.

Още седем по-късно обаче френският страж отклони удар в собствената си врата и откри резултата в полза на Арсенал (1:0).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Последваха пропуски на Хьон-мин Сон за Тотнъм и Томас Партей за Арсенал, преди Мартин Йодегор да удвои за "артилеристите в 36-ата минута (2:0).

В последните минути на първата част Хари Кейн отправи хубав удар, но Аарън Рамсдейл спаси. Вратарят на Арсенал се намеси решително и в началото на втората част след удар на Райън Сесеньон.

"Артилеристите" можеха да отбележат трети гол в 70-ата минута, но ударът на Еди Нкети бе спасен от Лорис.

До края Тотнъм опита да вкара гол, но така и не стигна до попадение.

Секунди след последния съдийски сигнал вратарят на "артилеристите" провокира феновете на Тотнъм, заради което един от тях нахлу на терена и го изрита в гръб, след което избяга, а играчи на двата тима се скупчиха до вратата.

Така Арсенал се върна към победите (след 0:0 с Нюкасъл в предишния кръг) и дръпна с осем точки на върха (47 т.) пред преследвача Манчестър Сити. Тотнъм е на пето място с 33.