Арсенал, воден от Микел Артета, отново зацикли във Висшата лига на Англия. "Артилеристите" завършиха при 1:1 в гостуването си на Кристъл Палас в двубой от 22-ия кръг на първенството.

Голът за "топчиите" вкара Обамеянг (12'), а точката за "орлите" донесе Джордан Аю.

Срещата започна с натиск на Арсенал, който контролираше топката повече и съответно събитията на терена. Това доведе и до ранен гол.

В прегръдките на своите съотборници попадна Обамеянг, който вкара безпроблемно, след като бе изведен 1 на 1 срещу стража на домакините.

До края на първата част нищо по-интересно не се случи и резултатът 1:0 се запази.

Втората част започна ударно за Палас, като домакините бяха отборът, който диктува темпото.

Това логично доведе и до гол. Джордан Аю се оказа на страхотна позиция в наказателното поле и с изстрел, рикоширал в защитник на "артилеристите", ганаецът направи 1:1.

13 минути по-късно ситуацията за Арсенал се влоши още повече, тъй като Обамеянг си изкара глупав червен картон. Нападателят на Арсенал влезе остро в центъра на терена в краката на съперник, за което директно бе изгонен селд намеса на ВАР.

До края и двата тима имаха възможност да спечелят мача, но срещата в крайна сметка завърши при 1:1.

В класирането двата тима са на девето и десето място, като "орлите" имат точка повече (29 срещу 28).