Астън Вила обърна у дома Фулъм с 3:1 с късни голове в мача от 30-ия кръг на английската Висша лига. За домакините от Бирмингам не игра звездата Джак Грийлиш, който е почувствал болки преди началото на двубоя.

Най-интересната ситуация през първата част се случи в даденото от рефера продължение. Марио Ламина направи шпагат, а футболист на Вила падна в наказателното поле и реферът Анди Мадли посочи бялата точка за дузпа. Ситуацията обаче бе преразгледана от ВАР системата и съдията отмени решението си, след като стана ясно, че Лемина първи е играл с топката.

Александър Митрович (61) даде аванс на гостите от Лондон. Малко след това обаче на терена се появи Махмуд Трезеге (71, 81), който направи пълен обрат за три минути след асистенции на Тайрън Мингс и Кийнън Дейвис. Вила затвори мача с гол на Оли Уоткинс (87) след пас на Бертранд Траоре.

След успеха си Астън Вила излезе на девето място с 44 точки. Фулъм остава в опасната зона, заемайки 18-о място с 26 точки.