Астън Вила разби у дома Евертън с класиката 3:0 в мач от петия кръг на английската Висша лига и нанесе първа загуба на съперника от началото на сезона.

Трите гола бяха реализирани в рамките само на 9 минути. Мати Кеш (66) даде аванс на домакините, а три минути по-късно Люка Дийн си вкара автогол. Леон Бейли (75) пък оформи крайния резултат.

Двата отбора пък направиха по 4 смени, а не по 3, както е по правилата. Причина за това бе новото правило в Англия, при което принудителна смяна, заради тежък удар в главата, дава възможност на тимовете да направят по още една рокада. В случая в 40-ата минута Джон МакГин получи сериозен удар и се наложи да бъде заменен принудително и двата тима получиха право да направят по 4 промени.

РЕЗУЛТАТИТЕ И КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА!