Изпадналият вече в Чемпиъншип Астън Вила записа десета поредна загуба за първенство, след като отстъпи с 2:4 у дома на Саутхемптън в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Шейн Лонг (15) след пас на Райън Бертранд и Душан Тадич (39) дадоха сериозна преднина на „светците”, а в самия край на първата част Ашли Уестууд (45+1) намали на 1:2.

След почивката Душан Тадич (71) след втора асистенция на Шейн Лонг вкара втория си гол в мача и възстанови преднината на гостите. Ашли Уестууд (85) също се разписа за втори път в мача за 2:3 след пас на Тонър, а в последните секунди Садио Мане (90+4) след пас на Седрик Соарес оформи крайния резултат.

С успеха си Саутхемптън събра 54 точки и остава на осма позиция. Астън Вила е твърдо на дъното със само 16 точки в актива си.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!