След три поредни победи във всички турнири Манчестър Юнайтед се провали у дома и завърши 1:1 с Евертън в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига. Виктор Линдельоф си вкара автогол в 36-ата минута за радост на „карамелите“, които се бранеха умело и не позволяваха на домакините да стигнат до гол. „Червените дяволи“ все пак изравниха чрез Мейсън Грийнууд след пас на Даниел Джеймс, но въпреки тоталното си превъзходство не успяха да стигнат до пълния обрат. След хикса Манчестър Юнайтед е на шеста позиция с 25 точки и на 4 след четвъртия Челси. „Карамелите“ са 16-и с 18 точки и на 3 пред зоната на изпадащите.

По-същото време Тотнъм спечели драматично с 2:1 при визитата си на Уулвърхемптън и нанесе първа загуба на „вълците“ от осем срещи насам във всички турнири (5 успеха и 3 равенства). Лукас Моура (8) рано изведе „шпорите“ напред в резултата след асистенция на Ерик Дайър. Адама Траоре (67) изравни след пас на Раул Хименес, а домакините имаха предимство както във владеенето на топката, атака и по отношение на отправените удари. Въпреки това гостите стигнаха до успеха в добавеното време с гол на Ян Вертонген (90+1) след подаване на Кристиан Ериксен и с 26 точки се изкачиха на пета позиция, доближавайки се до топ 4. Уулвс е осми с 24 точки.