Барнзли си спечели правото да играе финал за влизане в Чемпиъншип след втора победа над Уолсол. Успехът в реванша беше с 3:1 и след 3:0 у дома Барнзли е краен победител с 6:1 и отива на "Уембли". За съперник в решителната битка "песовете" чакат победителя от двойката Брадфорд - Милуол, където Милуол води с 3:1 от първата среща. Реваншът е днес.

Адам Хамил откри резултата за гостите от Банзли в 18-та минута, а двайсет минути след старта на второто полувреме Ашли Флетчър удвои.

В последните пет минути от срещата двата тима си размениха по един гол, като Джордан Куук реализира за Уолсол, а Джош Браунхил оформи крайното 1:3.

Така, въпреки че в редовния сезон Барнзли завърши на 10 точки зад Уолсол - единият шести, а другият - трети в Лига 1, сега Барнзли ще има своя шанс да се изкачи в Чемпиъншип.