Без изненади завършиха първите четири 1/8-финала в турнира за Купата на Лигата в Англия и напред продължиха Нюкасъл, Уулвърхемптън, Саутхемптън и Лестър.

Нюкасъл излъга у дома Борнемут с 1:0 след автогол в 67-ата минута на Адам Смит.

Уулвс срази четвъртодивизионния Джилингам с 2:0, а головете бяха дело на Раул Хименес (77-дузпа) и Райън Айт-Нури (90+1).

Саутхемптън пък обърна третодивизионния Линкълн Сити с 2:1. Гостите поведоха още във 2-ата минута след автогол на Гавин Базуну, но шотландецът Че Адамс (25, 74) направи обрата пълен и класира „светците“ за 1/4-финалите.

Лестър разби като гост друг тим от Лига 1 Милтън Кийнс Донс с 3:0 след попадения на Юри Тилеманс (18), Айосе Перес (29) и Джейми Варди.

В сряда вечер са три от останалите четири 1/8-финала – Блекбърн срещу Нотингам, Чарлтън срещу Брайтън и Манчестър Юнайтед срещу Бърнли. Гвоздеят от тази фаза на надпреварата е между Манчестър Сити и Ливърпул в четвъртък от 22:00 часа българско време.