Бившият голмайстор на Лудогорец Игор Тиаго избухна със силен неофициален дебют за английския елитен Брентфорд след трансфера си от белгийския Брюж. Бразилецът вкара два гола при успеха на „пчеличките“ с 5:2 над Уимбълдън в първата лятна контрола за тима от Висшата лига.

Тиаго се разписа в 23-ата и 31-ата минути от контролата, която се игра на терена на Уимбълдън – „Cherry Red Records Stadium“ в Лондон. Преди това домакините бяха повели с гол на Джо Люис още в 3-ата минута.

До края на първата част Йоан Уиса вкара и трети гол за Брентфорд, който след почивката наниза още две попадения в мрежата на отбора от четвъртото ниво на английския футбол.

Точни бяха Кевин Шаде и Браян Мбемо в 66-ата и 75-ата минути, а крайния резултат фиксира Матю Стивънс с втори гол за Уимбълдън 9 минути преди края на редовното време.