Борнемут гарантира най-предното си класиране в пирамидата на английски футбол в цялата си 118-годишна история, след като в мач от 37 кръг на Висшата лига записа домакински успех с 2:1 над Бърнли.

Жуниор Станислас откри резултата за „черешките“ в 25-ата минута, когато на гърди овладя пас на Луис Куук, след това със спринт си осигури място за удар и стреля точно във вратата от 18 метра.

Сам Воукс с глава изравни за гостите седем минути преди края, но две минути по-късно Джош Кинг възстанови преднината на Борнемут след асистенция Раян Фрейзър.

Успехът изкачи домакините на 10-о място с 45 точки и гарантира, че тимът на Еди Хау няма да падне по-ниско от миналогодишната 16-а позиция в класирането. Бърнли остава на 14-о място, с шест точки повече от Хъл Сити, който има мач по-малко.