Брайтън победи у дома Кристъл Палас с 2:1 и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Мачът бе първи в историята на английския футбол, в който можеше да се използва системата за видео повторения в помощ на съдията (ВАР).

Халфът Дейл Стивънс (25) вкара първия гол в срещата след пас на аржентинския защитник с италиански паспорт Езекиел Скелото и той остана единствен за първата част, въпреки че домакините продължиха да доминират.

След почивката „орлите” от Лондон успяха да изравнят чрез французина Бакари Сако (69) и имаха надежди, че ще се доберат поне до преиграване. „Чайките” обаче стигнаха до успеха с късно попадение на Глен Мъри (87), който само леко докосна топката след прехвърлящ удар с глава на германеца Уве Хюнемайер и реализира срещу бившия си клуб. При гола останаха съмнения за игра с ръка на Мъри, но съдията не използва системата за видеоарбитраж.

На 1/16-финалите в надпреварата Брайтън ще гостува на Мидълзбро.