Брайтън излъга гостуващия Уест Хям с 1:0 на своя "Фалмър Стейдиъм". В герой за "чайките" се превърна Глен Мъри, който отбеляза единствения гол в мача.

Срещата започна с леко териториално предимство за Брайтън, но постепенно "чуковете" поизравниха, като най-активни за тях бяха Фелипе Андерсон и Марко Арнаутович.

Все пак "чайките" бяха отборът, който поведе в резултата с гол на Глен Мъри в 25-ата минута. Бившият футболист на Кристъл Палас отбеляза почти на празна врата, след като получи прострелен от Байрам Каял - 1:0.

Само 5 минути по-късно Педро Обианг отправи много опасен изстрел, но той премина на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме Уест Хям бе по-активният отбор на терена, но така и не успяваше да отбележи.

В 74-ата минута Брайтън бе близо до нов гол на Глен Мъри, но негов изстрел мина точно над напречната греда.

Така се стигна до 90-ата минута, в която Брайтън вкара втори гол чрез Локадия, но той бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че положението е доста спорно.

Още в следващата атака Арнаутович получи страхотна възможност да изравни, но стреля над напречната греда.

До края Уест Хям имаше още няколко шанса за равенство, но не ги използваха и логично загубиха срещата от 8-ия кръг на Висшата лига.

След този успех Брайтън събра 8 точки и се намира на дванадесетото място, а Уест Хям е петнадесети с точка по-малко.