Брайтън завърши 1:1 у дома с четвъртия Тотнъм в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира положенията си и до гол не се стигна.

Малко след почивката голмайсторът Хари Кейн (48) изведе гостите напред в резултата след подаване на Хьон-Мин Сон. Две минути след това „чайките” получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Орие срещу Искиердо и германецът Паскал Грос (50-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:1. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но се задоволиха само с по точка.

След равенството Тотнъм има 68 точки и остава четвърти. "Шпорите" имат аванс от 8 точки пред петия Челси, но остават на 2 зад третия Ливърпул. Брайтън е 13-и с 36 точки и на 8 над зоната на изпадащите.