Брентфорд победи Челси с 2:0 като гост в среща от 10-ия кръг на английската Висша лига и сложи край на серията от 4 поредни мача без загуба на "сините".

До средата на първата част Челси бе по-активният отбор, но не успя да отбележи. Нони Мадуеке стреля в напречната греда в 11-ата минута, а малко след това шут на Марк Кукурея бе спасен от Марк Флекен.

Брентфорд тръгна в атака през втората част и поведе в 58-ата минута. Итън Пинок получи пас от Брайън Мбемо и откри резултата - 1:0.

В продължението на срещата двама нападатели на гостите се оказаха срещу вратаря на Челси - Нийл Мопе подаде на Мбемо и той вкара на празна врата за крайното 2:0.

Брентфорд е на 10-о място в класирането с 13 точки, Челси позиция по-долу с точка по-малко.