ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в градското дерби и продължава да диша във врата на Ливърпул. Страхотни голове белязаха интригуващата среща. "Червените дяволи" поведоха след изумително попадение на Маркъс Рашфорд в осмата минута. Два гола на Фил Фодън обаче обърнаха развоя на събитията в полза на "гражданите", а в края и Ерлинг Холанд успя да отбележи, подпечатвайки успеха на тима на Хосеп Гуардиола.

Сити е втори в класирането с 62 точки, а лидерът Ливърпул има 63 т. Двата тима се срещат на "Анфийлд" на 10 март oт 17:45 часа българско време.

Манчестър Юнайтед остава шести с 44 точки - с мач повече и 6 точки по-малко от петия Тотнъм.

В oсмата минута "червените дяволи" поведоха с изумителен гол на Маркъс Рашфорд. Вратарят Андре Онана изрита топката в предни позиции, Бруно Фернандеш я овладя и подаде на английския национал. Рашфорд реализира с брилянтен удар от над 20 метра. Преди да влети в мрежата на Едерсон, топката се отби в напречната греда - 0:1.

Играчите на Хосеп Гуардиола реагираха след гола и се хвърлиха мощно в атака. Фил Фодън тества Онана в 15-ата минута. Малко след това Рашфорд бе изведен от Бруно Фернандеш сам срещу Едерсон. Анлийският национал обаче не успя да овладее топката и пропиля добър шанс. При следващата си атака домакините стигнаха до най-добрата си възможност до момента. Фодън бе изведен сам срещу Онана, но вратарят излезе отлично и успя да го блокира.

Последва нов шанс, който се откри пред Рашфорд. Поредното отлично отиграване на Фернандеш бе центриране към английския национал, който не уцели топката.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Защитата на “червените дяволи” се справяше отлично до този момент и успяваше да изолира Ерлинг Холанд. Норвежецът получи възможност след лошо изчистване на Каземиро, засече с глава, но над вратата. Малко след това дойде поредната добра намеса на Онана, който отрази удар на Родри.

В края на първата част домакините организираха няколко опасни атаки, а кулминацията бе огромен пропуск на Холанд. След прекрасна комбинация Фодън подаде на норвежеца пред опразнената врата, но звездата на Сити не успя да се разпише, изпращайки топката над вратата.

Сити изравни с блестящо изпълнение на Фил Фодън в 56-ата минута. Английският национал си освободи пространство за удар на границата на наказателното поле и с великолепен изстрел прати топката във вратата на Онана за 1:1.

С оглед на контузиите при “червените дяволи” опциите на резервната скамейка бяха ограничени. В 69-ата минута на терена се появи 19-годишният Вили Камбвала, който замени Джони Еванс. Домакините получиха добра възможност след нарушение срещу Холанд. Де Бройне изпълни прекия свободен удар, но топката се отклони в стената.

Фил Фодън се превърна в герой за "гражданите", след като отбеляза втория си гол в дербито в 80-ата минута и обратът стана факт - 2:1. Той осъществи двойно подаване с Хулиан Алварес и от сравнително малък ъгъл отново преодоля Онана.

Играчите на Сити продължиха да доминират. Удар на Де Бройне премина покрай вратата. В добавеното време грешка на резервата Софиан Амрабат доведе до трети гол във вратата на Юнайтед. Родри му отне топката и подаде на Холанд, който също успя да се разпише, оформяйки крайното 3:1.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:1
0:1 Маркъс Рашфорд (8), 1:1 Фил Фодън (56), 2:1 Фил Фодън (80), 3:1 Ерлинг Холанд (90+1)

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Рубен Диаш, Нейтън Аке, Родри, Бернардо Силва, Кевин Де Бройне, Жереми Доку, Фил Фодън   , Ерлинг Холанд
Мениджър: Хосеп Гуардиола

Манчестър Юнайтед: Андре Онана, Диого Далот, Виктор Линдельоф, Джони Еванс, Рафаел Варан, Каземиро, Коби Мейно, Скот Мактоминей, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд
Мениджър: Ерик тен Хаг

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!