Бърнли и Нюкасъл записаха втори победи в английската Висша лига от началото на този сезон.

Бърнли излъга у дома Кристъл Палас с 1:0 в среща от четвъртия кръг. Победният гол реализира новозеландският нападател Крист Ууд (3) още в самото начало на срещата. Така Бърнли събра 7 точки и заема седма позиция. „Орлите” от Лондон регистрираха четвърта поредна загуба и остават предпоследни без спечелена точка.

Нюкасъл пък спечели с 1:0 при визитата си на Суонзи. Дебют за домакините направи привлеченият под наем от Байерн португалски национал Ренато Санчес, който не впечатли с изявите си и бе разкритикуван от феновете на уелския тим в социалните мрежи. Голът за успеха на „свраките” вкара Джамал Ласцелес (76) след асистенция на Ричи. След успеха си Нюкасъл има 6 точки на десетата позиция. „Лебедите” са на 15-о място с 4 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА - ТУК!