Бърнли победи у дома Борнемут с 3:2 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига. Джефри Хендрик (13) и Стивън Уард (16) след пас на Лоутън дадоха на комфортна преднина на домакините, а в добавеното време на първата част Беник Афобе (45+2) намали на 2:1 след асистенция на Франсис и върна интригата. След почивката Джордж Бойд (75) след подаване на Грей подсигури трите точки на Бърнли, а в добавеното време Чарли Даниелс (90+1) само оформи крайния резултат. Така Бърнли събра 17 точки, с които заема 13-а позиция. Борнемут е 11-и с 18 точки.

В същото време Суонзи разби като домакин Съндърланд с 3:0. През първата част голове не бяха реализирани, но след почивката Гилфи Сигурдсон (51-дузпа) и Фернандо Йоренте (54) след асистенции на Сигурдсон и Монтеро донесоха трите точки за „лебедите”, които напуснаха опасната зона и вече са 17-и с 12 точки. Съндърланд е на последната позиция с 11 точки.