Бърнли победи у дома Нюкасъл с минималното 1:0 в последна среща от десетия кръг на английската Висша лига.

През първата част „виненочервените” и „свраките” не успяха да си вкарат гол. Кристиан Атсу и Джонджо Шелви пропуснаха за гостите в началото, а след това Барнс изтърва най-изгодното положение за гостите в края на първата част.

След почивката настойчивостта на домакините бе възнаградена с гол в 74-ата минута, когато Джеф Хендрик се разписа, възползвайки се от центриране на исландеца Йохан Гудмундсон. В 86-ата минута Шелви шутира силно по земя, но вратарят Поуп спаси. В 88-ата минута пък домакините можеха да направят успеха си по-убедителен, Елиът отрази удар на Барнс.

С успеха си Бърнли събра 16 точки и задмина съперника си, излизайки на седма позиция във временното класиране. Нюкасъл се смъкна на девето място с 14 точки.