Бърнли спечели с 2:1 при визитата си на новака този сезон Кардиф в среща от седмия кръг на английската Висша лига и го остави без успех от началото на сезона.

През първата част нито един от съперниците не успя да реализира гол и интригата остана за след почивката. Исландецът Йохан Гудмундсон (51) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Уестууд, но Джош Мърфи (60) сравнително бързо изравни след пас на Екуеле Манга.

Десет минути след изравнителното попадение уелският национал Сам Воукс (70) шокира своите сънародници след подаване на Гудмундсон и това се оказа последен гол в мача.

След успеха си Бърнли е 12-и със 7 точки. Тимът от уелската столица Кардиф остава предпоследен без успех този сезон само с 2 точки в актива си.